fbpx

Funfan – створений для свята та соцмереж. 

Роман, ви – власник мережі магазинів у Львові та інтернет-магазину декору для свята FunFan. Для просування свого бізнесу ви користуєтеся послугами SMM-ника. Розкажіть, за якими критеріями ви його обирали?

По-перше, SMM-ник був нам просто потрібен. Ми мали до цього іншу людину, яка в нас пропрацювала впродовж двох місяців.  Але весь цей час це була робота «на відмашку». Потім на сайті фрілансерів ми знайшли іншого. Першим критерієм було те, що тексти нового SMM-ника викликали довіру. Не знаю чому, але воно відчувалося. Другий критерій – ставлення до роботи, це найголовніше.

Перед тим, як ви з нею почали співпрацювати, ви дуже ретельно розпитували про звіти, попросили подивитися ваші сторінки, зробити аудит. Здавалося, було багато-багато критеріїв, за якими ви обирали фахівця.

  Перш за все людина повинна бути спеціалістом у своїй галузі, жити своєю професією.Мені здається, що одразу зрозуміло, чи буде людина працювати чи ні. Буває, що людина ще нічого не зробила і вже каже: «Ой, а мені за це треба доплатити, а мені ще це треба. А що мені з цього буде?» А є людина, яка працює на перспективу. Тобто вона знає, що зробить спочатку якийсь там мінімум, не витративши при цьому особливих зусиль. Є ті, кого цікавлять лише гроші. А нашого нового SMM-ника цікавило більше. Вона завжди сама пропонує зробити це чи інше. Інколи я вже відмовляюся від деяких ідей. І що найважливіше — я її ставлю в приклад: вона о десятій вечора можете відписати Клієнту. Це для мене гарний показник… Таких штук дуже мало в Україні

У вас, як у клієнта, SMM-ник —  це підрядник. Як потрібно налаштовувати взаємодію з ним, щоб йшла ефективна робота?

Для мене SMM-ник не зовсім підрядник. Він, як член команди, який цікавиться роботою компанії, приймає активну участь у роботі, пропонує власні ідеї. Людина повинна відчувати чи воно працює, чи ні. Тобто, якщо не працює на другий місяць, то краще відмовитися. Тому що в перший місяць однозначно не буде результату. Принаймні людина цього не відчує. Звичайно, може бути “видимий” результат, якщо просто купувати фоловерів, але ефективності не буде жодної. У випадку з теперішнім SMM-ником, навпаки. Коли людина мені каже, що ми це мусимо почистити, буде менше, але якісніше, то я вже до цього прислухаюсь. Мені важливіша якість, ніж мати десятки тисяч фоловерів, які, крім реклами, нічого не скидають, тобто, немає ніякого ефекту. І найголовніше – це внутрішня довіра. Без цього нікуди.

SMM-ник —  не підрядник, це член команди, який цікавиться роботою компанії, приймає активну участь у роботі, пропонує власні ідеї.

Ви щомісяця аналізуєте звіти. І не завжди є приріст основних SMM-показників.

 Так. Скажу свою власну думку: я думаю, що Facebook вже трішечки відживає, Instagram — ще ні.

Тобто, ви більше робите акцент на Instagram як соцмережу сьогодення та майбутнього?

  Я гадаю, так. Майбутнього – не знаю, а теперішнього – так.  Думаю, соцмережі відімруть, буде щось інше, інші соцмережі, не такі агресивні, не такі пихаті, як оце Facebook та Instagram. Мені здається, буде щось інше, де люди захочуть якоїсь такої більше індивідуальності. Так, щоб не все виставляти напоказ, як у Facebook. Мені здається, що це відійде рано чи пізно. Не завтра, і не післязавтра, і не за рік, але це перспектива трьох-п'яти років. Це моя особиста думка.

 А ви відстежуєте продажі із соцмереж?

Так, є переходи в інтернет-магазині. Тут стовідсотково не можна сказати, що це не працює, тому що люди можуть побачити тебе в соцмережі і потім згадати про це за місяць. Якийсь навіть пост чи сайт зберегти. Або десь там у когось побачили, до когось перейшли. Я так само роблю. Собі щось скриню і потім переходжу за прямим посиланням. Для офлайн-магазину чи навіть онлайн-магазину важливо все міряти. Там, де не міряється, можна впевнено сказати, що це гроші на вітер. Якщо ти знаєш, що до тебе люди приходять з соцмережі, і є в тебе переходи, це можна вимірювати. В офлайн-магазині можна зробити опитування клієнтів…

Там, де не міряється  –  це гроші на вітер

А ви робите?

Так, робимо форму опитування клієнтів перед закриттям чеку. У дівчат висвітлюється форма, і вони питають: «Звідки ви про нас дізналися?». І одним з пунктів було раніше просто «соцмережі», а зараз ми розділили Facebook та Instagram, окремо зробили. Все, що вимірюється – це гроші, які ти знаєш, куди ти витратив. Про те, що не міряється – ти можеш тільки здогадуватися.

 

Ви плануєте показати себе в соціальних мережах, будувати свій особистий бренд?

  Для розвитку бізнесу реклама потрібна, як повітря. Instagram та Facebook підходять як найкраще.  Особисте життя повинно залишатись особистим.

 

Підписуйтесь на сторінки Funfan

        Instagram                      Facebook

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *