fbpx

Продвижение мероприятий в соцсетях. Что публиковать, чтобы был SOLD OUT — Лена Весняна

Лена, я тебя знаю очень много лет, лет двадцать шесть. И мне очень приятно брать у тебя интервью. Я восхищаюсь твоей трудоспособностью,  мотивацией, твоей жаждой к деятельности, и тем, как ты несешь свет и тепло в свои проекты и вообще в люди, в массы. Я хочу познакомить наших читателей с твоей деятельностью. 

Я знаю тебя как крутого специалиста в организации мероприятий. Ты делаешь и свои мероприятия, и организовываешь события для компаний (корпоративы, стратегические сессии, конференции).

Ты проводила Travel Fest на 9 000 человек, ты проводила Дикий Travel ,Йога фест, Фестиваль Экзотических Массажей . Ты уже на протяжении 2-х лет раз в сезон проводишь Фестиваль сучасної тілесності Втіло , он был в Киеве, во Львове, Одессе, даже проходил в Турции несколько раз. И 6-7 июля — ВТІЛО  weekend . 

Расскажи про твои основные проекты Втіло и Мама в шапке. 

  Проект Втіло почався зі знайомства з Катею Тарановою, до якої я прийшла на кемп з контактної імпровізації. В неї була ідея створення освітнього фестивалю, де люди б знайомились з тілесними практиками.  І ми з нею зробили перший фестиваль. Але це не є проектом для заробітку. Один квиток коштує 350 гривень. А в локаціях Києва ми можемо приймати максимум сто людей, тому що для нас дуже важлива підлога, а гарних підлог в Києві супер мало. Проте в нас немає проблем, з тим, щоб продати квитки.

 SOLD OUT всегда?

  Так, все добре складається. І це робота у Facebook, також ми ще багато розказуємо на схожих заняттях,  вішаємо афіші, багато вже розходиться сарафанним радіо. Також спілкуємося з тітчерами, а вони в нас завжди різні, майже не повторюються. І, зазвичай, ми ще перехоплюємо якихось іноземних тічерів, якщо вони є в Києві або поряд. 

А «Мама в шапке»

 Проект «Мама в шапке» ми починаємо тільки зараз. Восени будуть перші три тури в Туреччину, Рим і Париж. «Мама в шапке» — це дуже цікавий екпіріенс. Ми хочемо зробити такий формат, де мами їдуть у подорож разом. Щоб це була прямо тусовка для них, щоб вони здружилися. І потім вони мають можливість спілкуватися. Ми організовуємо для них зустрічі вже в Києві, як тревел клуб. Основний меседж проекту полягає в тому, що є впевненість за маму, бо «мама поїла і в шапці».

Расскажи, как соцсети вошли в твою жизнь.

  Це вийшло дуже цікаво. Коли я робила перші фестивалі, я взагалі нічого не знала про рекламу. І ми найняли SММ команду. В хід пішла Facebook реклама, вони створювали, пояснювали мені, як діють афіші, тексти, що робити, як і що міняти. Я лише спостерігала, як це робиться. А потім був якийсь один фест, напевно, Дикий Фест, коли в мене не було можливості заплатити групі людей, яка б цим займалася. Тоді я вперше почала розбиратися сама. Та навіть зараз я дотримуюся тієї позиції, що крутіше віддатись спеціалісту. Бо ти сто відсотків заробиш більше, якщо віддаси йому, і він все зробить краще, ніж ти, будучи і організатором ще будеш лізти в рекламу... Але тоді, через те, що не вистачало бюджету, я залізла в неї, більш менш розібралася, зрозуміла, як це працює.  Якщо це великі події, треба ще підключати купу інших каналів, наприклад, радіо, медіа ресурси.

Я дотримуюся тієї позиції, що крутіше віддати просування спеціалісту

Вы подключаете эти медиаресурсы или вы только в соцсетях продвигаете?

  Дивлячись коли. Відсотків девʼяносто — соцмережі, відсотків десять — це медіа ресурси, афіші в кафе і просто сарафанне радіо. Все, що можна, ми насправді пробували. Але зараз, принаймні для Втіло, це Facebook. Там ти точно знаєш скільки тобі треба грошей. Ну, і найприкольніше це те, що в тебе є аудиторія, і ти дуже швидко розповідаєш їй про свою подію.

У тебя сейчас на личной странице пять тысяч друзей и полторы тысячи подписчиков. Что ты делаешь или делала специально для ее раскрутки?

Нічого. 

Тогда откуда пять тысяч друзей?

  Я не знаю. Я щоразу видаляю когось, коли мені треба додати нову людину... Я пам'ятаю, коли я робила Тревел фест, просто повалила куча людей. А мені тоді здавалося, що це прикольно — додавати усіх. Зараз я вже так не роблю) 

 Ты говорила раньше, что приглашала SММ команду. Какое то время ты занималась сама. Кто сейчас занимается твоим продвижением?

   Зараз ми приходимо до того, що будемо роздавати проекти на рекламу на аутсорс. Але Втіло нам важко віддати, тому що SММ щик не може писати про нього. Це має бути людина, яка в темі. Адже спільнота чує, хто говорить, тому є свої нюанси. З іншими подіями нема проблем, може писати, хто просто розуміється в цьому і синхронний з тематикою події. Я з радістю віддаю інші проекти, тому що зараз я тільки за спеціалістів. Але до цього треба дорости, треба пробувати самому, потім зрозуміти, що ти злив сто баксів в жопу кудись (це ще добре, якщо тільки 100 :). І краще б ця людина витратила сто баксів, і прийшло б сто людей реально. 

Сколько у тебя времени уходит на продвижение мероприятия? И за сколько времени до мероприятия ты начинаешь продвижение?

  Я відчуваю себе комфортно, коли за два місяці в нас є програма, Facebook івент. Та, як правило, буває таке, як зараз: за місяць вона висить, але за тиждень ми починаємо фігачити людей постами, рекламою. І вони нас ненавидять :). Це відстійний план. В ідеалі я для себе бачу такі штуки, коли за два місяці все висить, є якихось пʼять десять компаній, і потім за місяць я вже просто збільшую їх кількість, стежу за продажем квитків. Звичайно, супер діє акція, коли за три дні, наприклад, закінчиться якась ціна.   У нас є просто дата: всі знають, що до якогось там числа квиток коштує стільки то, після якогось — стільки то. Якщо ми бачимо, що ми недопродали, але можемо почекати більше, то просто пишемо, що ціна продовжена. 

А какие есть особенности продвижения оффлайн мероприятий в онлайн?

   По перше, завжди супер конкретно писати, що буде і який твій меседж, тому що в інтернеті дуже багато подій, тому треба чітко і просто донести інформацію людям. Як покупець, я  теж в цій аудиторії. І мені цікаво знайти те, що синхронізується з моїм сердцем. Тому я завжди пишу супер прямо, наприклад, фестиваль подорожі Тревел Фест. З фестиваль сучасної тілесності “Втіло” людям не завжди зрозуміло, що це — виставка, відео показ чи ще щось. Тому ми пишемо про класи, соматику, сучасний танець, щоб одразу виникали зв'язки у мозку, і людина одразу розуміла.

Ще ми використовуємо декілька таких важелів: ми розповідаємо про тічерів, які вони класні. І специфіка просто в тому, як правильно подати людину, як її описати. Я обов'язково в кожному з постів вказую якісь деталі, тому що я часто стикаюсь із тим,  що про когось читаєш, і потім треба ще сто кнопок натиснути, щоб дізнатися що це за івент, де знайти, який він буде, скільки коштує квиток, і куча таких моментів. Ми теж допускаємо ще багато помилок, але я намагаюся, щоб людина завжди знаходила, куди їй далі йти. Це одне з основних.

І ще я люблю дуже багато фото, відео. Я намагаюсь коротко казати, що буде, і давати пару кадрів, щоб людина зрозуміла, чи хоче вона бути в цьому ком'юніті, чи ні.

Какие методы продвижения ты пробовала и они хорошо работают, а от каких отказалась, потому что они неэффективны?

  Якщо говорити з приводу Facebookу, то я не впевнена, що я все перепробувала. Часто змінювався рекламний кабінет і на даний момент я не у всьому вже там розуміюсь). Для себе я точно знаю, що у мене діє, якщо говорити про виставлення параметрів реклами...

    Крім Facebook реклами, публікуємо фото, відео, просто пости. Ми запускали акції цікаві, типу тегніть друга і розкажіть, чому ви йдете на Втіло. Запускали конкурси. Ми не користуємось цим часто,  не в силу того, що вони там не діють, а просто тому, що в мене немає часу це робити, але це дієвий метод. Ми завжди збираємо відгуки, і це теж дуже класно діє, тому що люди бачать, хто де залишив відгук, який він. В Інстаграмі просто пости, сторіз.  В принципі, мені здається, що Інстаграм для нас теж досить близький, тому що Втіло є дуже естетичним, і там багато гарних кадрів. Люди це люблять.

 С лидерами мнений, блогерами ты работаешь?

  Ми працюємо з нашими викладачами, бо це досить вузька аудиторія. Тічери завжди щось постять, розповідають, що вони йдуть на Втіло. Вони намагаються запрошувати свою аудиторію.

Зараз ми хочемо розвиватися, як медіапростір, писати статті. Ми не працюємо з блогерами, які не в нашій тематиці. У нас був дуже класний досвід, коли я запросила свого друга (він з бізнесу). Він вийшов з Втіло і потім написав величезну офігенну статтю: як контактна імпровізація працює в бізнесі. І ця стаття була дуже корисною.

 

У тебя есть контент план публикаций?

   Так, я завжди його пишу, рідко дотримуюсь, але пишу.  Головне для мене, щоб в якийсь момент не здалося, що ми намагаємось просто втюхати своє Втіло. Бо ми хочемо бути медійною освітньою платформою. Мені подобається, коли я дивлюсь і розумію: тут вийшов інформативний пост, от розважальний, тут пішла реклама, тут — трохи про тих, хто робить, тут — трошки процесу, тут — відгуки. І в тебе формується тоді цілісна картинка.

Поделись каким нибудь лайфхаками продвижения мероприятий.

  Я пишу конкретику і вважаю, що це must have. Люди купують квитки, тому що їм одразу все зрозуміло. Я не продажник і ніколи не використовую якісь продажні меседжі. Я намагаюся робити якийсь Call to action (заклик до дії), типу, так, як у нас на Втіло — “втілюємось разом”. Ніхто не каже: “Іди, купи квиток”. І ми пишемо завжди (в більшості, і Катя, і я) від серця. Основне — це простота і ясність, ніби ти пишеш до друга. 

Я пишу конкретику і вважаю, що це must have. І ми пишемо завжди  від серця

Где ты берешь вдохновение для организации стольких мероприятий?

  Воно й не пропадає, щоб його десь брати. Мені здається, коли ти знаходиш щось своє, то й  не відчуваєш брак натхнення. Мені буває треба якось відновитись на якийсь час, але я це люблю — всякі тонкощі: від демонтажу і до всього. Тому все це відбувається по любові.

 И последнее: что ты пожелаешь людям, которые только начинают продвижение своих проектов и услуг в соцсетях?

   Є два варіанти, якщо в тебе більше грошей, то ти йдеш до спеціалістів  і прямо купуєш у них певну послугу, і просто слідкуєш. І розумієш, що таке високі стандарти, і втілюєш ці високі стандарти у своїй компанії. А другий варіант, коли ти не можеш купити, і, скоріше за все, так стається на початку, то треба реально не пошкодувати часу  і або пройти якісь безкоштовні вебінари, або платні, або послухати людину, яка на цьому розуміється. Тому що це основне. Ну, і взагалі, мені здається, що люди можуть обмінюватись — це ключове, що може відбуватися в нас. Тому я б радила точно не “продавати”, а писати по любові і вчитися робити це правильно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *