fbpx

Особливості просування особистого бренду. Рекомендації від PR-ника

Оксана, Ви PR-ник з 7 річним досвідом роботи. Ваша спеціалізація PR і побудова особистого бренду. Ви створюєте PR- та антикризові стратегії для бізнесу, допомагаєте людям ставати брендами. Розкажіть, будь ласка,  з якими брендами, компаніями доводилося працювати (Якщо це не забороняється NDA).

В моєму портфоліо, в основному, крупні b2b-бренди. Найбільш довготривалою, різноманітною та ефективною була співпраця з компанією Метінвест, найкрупнішим в Україні та одним з найбільших в СНД виробників залізорудної сировини і сталі. Наразі працюю з іншим бізнесом групи СКМ – енергетичною компанією ДТЕК Мережі. Окрім того, в моїй добірці – міжнародний інжиніринговий холдинг, освітній проект, адміністрація морських портів тощо. Якщо говорити про особисті бренди, то це дуже різні люди – від психологів до народних депутатів.

Піарник завжди стоїть за компанією або брендом. Чому вирішили вийти з цієї тіні? Чому вирішили просувати свій особистий бренд?

 На цю тему ми неодноразово сперечались з колегами. Багато хто вважає зовсім навпаки: піарник, маркетолог не можуть керувати брендом компанії, якщо не створили власного бренду. Моя позиція – десь посередині. Вважаю, це дуже залежить від специфіки діяльності. Скажімо, у мене є кейси, про які не можна розповідати взагалі. Написати про них чи виступити на конференції — справжнє кар’єрне самогубство.  В той самий час, для мене як для фахівця є важливою тема роботи із репутацією. І я хочу поділитися своїми знаннями з тими, кому це потрібно. В тіні зазвичай лишається все, що пов’язано з GR, серйозними кризами. А от в b2c, громадському секторі, шоу-бізнесі комунікаційник, навпаки, має бути дуже яскравим.

Багато хто вважає: піарник, маркетолог не можуть керувати брендом компанії, якщо не створили власного бренду. Моя позиція – десь посередині.

 Ви, як піарник, підходили до просування своєї сторінки в соцмережах як до клієнтського проекту: створювали стратегію, ставили цілі, вивчали конкурентів або це було за натхненням?

Моя сторінка в Instagram — геть не взірець. Особливо це стосується просування. Кілька разів цю роботу я доручала професійним SMM-никам. Але, на жаль, бажаного результату не отримала. Наразі, звісно, я маю план. Але він дуже гнучкий. І часто щось виходить поза планом. Справжній бренд, на відміну від просування Instagram-сторінки, не будується за кілька місяців. Тож я не прагну швидких результатів.

 І чому вибір припав на Instagram? Чому ця соціальна мережа?

Instagram – лише один із каналів комунікації, не більше. Той, хто зупиняється лиш на ньому, неодмінно програє у довгостроковій перспективі. І водночас, не варто намагатися охопити все й одразу. А от чому почала саме з Instagramу – це вже ціла сукупність факторів.

Що для вас важливо в просуванні вашого профілю в Instagram?

Для мене важливим є не просування заради просування. Не стільки важлива кількість підписників, скільки якість. Не хочу сторінку в Instagram в класичному розумінні — хочу справжнє комьюніті розумних і активних людей, що розуміють важливість роботи із репутацією та дбають про її чистоту.

Як ви просуваєте свою сторінку?

Наразі — ніяк. Хочу навчитись взаємодіяти з тими людьми, що уже є моїми підписниками. Бачу, що пости зберігають, пересилають. Але зовсім не коментують. Раніше використовувала таргетинг і був один марафон, іноді вмикаю мінімальний маслайкінг, аби перекрити органічні відписки.

Як ви монетизуєте свою сторінку?

Наразі сторінка абсолютно не приносить прибутку. Скажу навіть більше: за перші кілька місяців, поки працювала з SMM-никами, на неї були витрачені чималі кошти. В майбутньому, скоріш за все, використовуватиму її для залучення клієнтів. Та на даному етапі мова про це не йде.

 У вас акаунт зовсім молодий, ви ведете його з травня 2019 р. Якими досягненнями ви можете похвалитися?

Найбільшим досягненням, як на мене, є довіра. Приміром, наразі мені потрібен PR-менеджер в офіс в Одесу. І коли я опублікувала Stories про це, отримала кілька резюме від дівчат, що хочуть зі мною працювати. Усі з інших міст і готові до переїзду в Одесу. Це дорого вартує для мене особисто.

 

Давайте трохи поговоримо про вашу спеціалізацію. Є експерти, які стверджують, що особистий бренд є у кожного. Ви згодні з цим? І чому?

З цим же успіхом можна стверджувати, що брендом є кожний виробник ковбаси. Бренд – це ментальна конструкція, тобто, він існує лише у нашій голові. Саме тому йому важко надати чітке визначення. І поняття «бренд» кожен розуміє по-своєму. Але є 2 речі, які для мене визначають бренд. Перше – це очікування від взаємодії з брендом. Умовно, знайомі Вас ідентифікують як добру/лиху/веселу/негативну людину. І знають, чого очікувати при спілкуванні з Вами. Та є ще другий показник. Це охоплення. І ним похвалитися може далеко не кожен. Тому, як на мене, не варто вважати брендом абсолютно кожну людину.

Як ви вважаєте, поняття «репутація» та «особистий бренд» що це одне й теж чи ні?

Цікаве питання. Якщо подумати, це максимально близькі, але не ідентичні поняття.

 Якщо клієнт приходить до вас і каже: «Я хочу бути популярним».  Які  перші 5 запитань ви йому задасте?

Навіщо? Навіщо? Навіщо? Навіщо? Навіщо? По аналогії з методом п’яти «Чому». Спочатку – істинна потреба. Потім – решта. До того ж, дуже важливим є співпадіння цінностей.

Якщо істинна потреба клієнта не відповідає моїм внутрішнім переконанням, ми не будемо співпрацювати.

Чи є якісь критерії, за якими можна зрозуміти чи потрібен людині персональний бренд?

Гадаю, тут кожна людина має визначитись особисто. Та варто врахувати, що побудова персонального бренду – це не спринт, а повноцінний марафон. Складна, часом виснажлива, і довготривала робота. Ще й непроста, як шахова партія. І завжди варто задавати собі питання: чи варта моя мета цих зусиль? А тоді вже братися за стратегію і тактику.

 

Що ви побажаєте молодим підприємцям при розвитку особистого бренду?

Бути чесними. Працювати прозоро. Вмикати максимальну клієнтоорієнтовність, завжди давати більше, ніж клієнт очікує.  При цьому не бути блазнем примхливого клієнта. Дотримуватись власних принципів будь що. А решту залишити професіоналам.

 

 

СТОРІНКА PANI BRAND, НА ЯКУ ВАРТО ПІДПИСАТИСЯ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *